Je lepší kabelka z měkké nebo pevné kůže?

Kategorie
 
 
 
 
 

Je lepší kabelka z měkké nebo pevné kůže?

Toto dilema řeší většina žen. Obě alternativy mají své klady i zápory. Někdo očekává od kabelky, aby vždy držela svůj tvar - aby ji nebylo nutné zavěsit, ale bylo možné položit na židli, stůl. Naopak jiní upřednostňují pocit, když se kabelka příjemně nosí na rameni, přizpůsobí se tělu a nepřekáží.

Váš výběr by měl zohledňovat především účel, na který kabelku kupujete.
Pokud například potřebujete přenášet dokumenty, je pro Vás ideální aktovka nebo pracovní kabelka z pevné kůže s dostatečným vyztužením stěn. Taková kabelka je zpravidla vybavena dobrým vnitřním členěním, které připomíná pánské etue a aktovky. Obvykle je jednoduššího a strohšího tvaru, důraz je kladen na originální kresbu kůže a povrchovou úpravu - od matné verze až po vysoký lesk (lakovaná).
Kabelka z pevné kůže je odolnější vůči ušpinění a oděru, její nosnost je vyšší. Kabelka z měkké kůže je přizpůsobivá, příjemná na nošení i dotek. Výrobci často využívají právě její přizpůsobivost na okrasné i účelové řasení, zatahování a variabilní zvětšování či zmenšování velikosti např. formou přepínání ramínka.
Měkká kabelka působí jemněji a ženštěji, tvary a "střihy" jsou neomezené. Jemná kůže je ale náchylnější na poškození, škodí její nadměrné přetěžování, oder může způsobit narušení jemného povrchu a následné ušpinění. Při zohlednění těchto vlastností a pravidelné údržbě (impregnace) však bude sloužit stejně dobře, jako kabelka z pevné kůže.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze