Jak zkrátit pásek

Kategorie
 
 
 
 
 

Jak zkrátit pásek

Abychom vyhověli požadavkům většiny našich zákazníků, snažíme se pro náš e-shop zabezpečit pásky v maximálních délkách. Jelikož všechny naše pásky jsou zkracovatelné, můžete si přizpůsobit jejich délku Vašim konkrétním potřebám. V případě, že pásek má přezku se záklopkou se zoubky, zkracování je jednoduché a zvládnete ho i v domácích podmínkách.

Postup - obr.č.1:

   

1. otevřete záklopku přezky (např. lžičkou)
2. vytáhněte pásek z přezky
3. odstřihněte (odříznete) potřebnou délku
4. vsuňte do přezky
5. zavřete záklopku

Pokud je spona spojena s páskem pomocí nýtu se šroubem, postupujte následovně - obr.č.2: 

1. otevřete šroubek
2. vytáhněte pásek
3. odstřihněte (odříznete) potřebnou délku
4. děrovacími kleštěmi vyražte novou dírku pro šroub
5. vložte do přezky a zašroubujte
 
V případě, že má pásek štepování, je třeba po odstřižení jemně kápnout vteřinové lepidlo z rubové (vnitřní) strany na nit, abyste zabránili párání štepování.
Problémem může být vyražení dírky. Pokud nemáte děrovací kleště, obraťte se na opravny obuvi nebo brašnářství. Nedoporučujeme udělat dírku jinak, jak na to určenými kleštěmi, protože pásek je v tomto místě namáhaný a hrozilo by jeho natržení.
V případě opasků, které mají přezku pevně spojenou s páskem (např. s pevným nýtem nebo přišitím - tyto v naší nabídce nejsou), je možné zkrácení zajistit pouze doplněním počtu dírek. Výjimkou je pásek z tenčí kůže (nebo když je možné pěkně oddělit vrchní vrstvu kůže), je dostatečně dlouhý a máte nýt se šroubem (např. ze starého opasku). Tehdy je možné vytvořit spojení přezky s páskem tak, jak vidíte na posledním obrázku. Nejprve vystřihnete z kůže zaoblený obdélník. V jeho středu uděláte otvor pro trn přezky a cca 1 cm od kraje z obou stran dírky pro nýt a zároveň i dírku na opasku. Obdélník poslouží k připevnění přezky k opasku - viz obrázek výše.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze