Jak si vybrat peněženku

Kategorie
 
 
 
 
 

Jak si vybrat peněženku

K doplňkům, které používáme nejčastěji, patří určitě peněženka. Denně ji několikrát otevíráme a zavíráme, ať už při placení hotovostí nebo kartou, vyjmutí a vkládání dokladů, slevových karet, poukázek, šeků či jiných drobností, které jsou nezbytnou součástí jejího obsahu.

Peněženka musí splňovat mnoho kritérií, aby svému majiteli vyhovovala po všech stránkách .
Kromě funkčnosti je však důležitá i její kvalita a krása, proto v našem e - shopu nabízíme jen kožené peněženky. Kožené peněženky obecně vydrží déle, příjemné na dotek, často se i přizpůsobí svému obsahu. Při dobré péči je i ušpinění poměrně vzácné. Některé kožené peněženky navíc časem i pěkně patinují a tím získávají na originalitě, což oceňují hlavně pánové.     
Při výběru peněženky je třeba zohlednit, co všechno chceme, aby obsahovala. Pokud v ní chceme mít jen peníze, pravděpodobně bude stačit menší a jednodušší peněženka. Naopak, pokud je pro nás současně i úložným místem pro různé karty, šeky a doklady, budeme potřebovat větší formát s množstvím přihrádek i větších úložných prostorů.     
Kožené peněženky, které nabízíme v našem e - shopu, zohledňují různé požadavky i na zapínání - ať už na zip, patentku, sponu, magnetku nebo i bez zapínání. Rovněž důležitá je velikost a umístění mincovníku. Pokud je umístěn na boku peněženky, přístup je jednoduchý a nemusíme při každém placení otevírat celou peňaženku. Více přihrádek pro bankovky zase umožní mít jejich lepší přehled. U pánů je oblíbený tzv. francouzský mincovník, který svým tvarem (po otevření vytvoří uzavřené svislé stěny) umožňuje snadné hledání mincí a současně zabraňuje jejich vypadnutí z mincovníku.    
Kožené peněženky nabízíme s různou povrchovou úpravou - od matných až po lakované a především u dámských peněženek i v rozmanitých barvách. Použita je pevná ale i měkčí kůže - tu si vybírají např. páni, kteří rádi nosí peněženku v zadní kapse kalhot. Tenké peněženky jsou zase ideální do obleků, protože jsou nenápadné a nedeformují kapsy.    
A na závěr náš tip: i pro zákazníky, kteří chtějí mít vše na jednom místě, doporučujeme nenosit osobní doklady a platební karty v peněžence, ale raději na jiném místě např. v dokladovce nebo v bezpečné kapse kabelky. Při ztrátě nebo odcizení peněženky je zpravidla největším problémem právě ztráta dokladů a karet.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze